Wydrukuj tę stronę

Aktualności

Strona 1 z 24  > >>

17-07-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

W imieniu ZO PZŁ w Wałbrzychu oraz organizatora Zarząd Koła Łowieckego "Knieja" w Świdnicy zaprasza dnia 3 sierpnia b.r. na uroczysty odpust, który odbędzie się tradycyjnie już w Karpowie k/Lądka-Zdrój.

Rozpoczęcie o godzinie 16:00 uroczystą Mszą Świętą Hubertowską w leśnym kościółku pod wezwaniem Matki Bożej od Zagubionych przy oprawie Reprezentacyjnego Zespołu Musyki Myśliwskiej i Leśnej "Odgłosy Kniei".

Serdzecznie zapraszamy wszystkich myśliwych oraz sympatyków łowiectwa wraz z rodzinami.

Darz Bór

Zarząd Koła

25-06-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Ze względu na sezon wakacyjny i urlopowy informujemy, że w okresie 01 lipca - 31 sierpnia spotkania piątkowe są odwołane.

Darz Bór

Zarząd Koła

24-06-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła Łowieckiego "Knieja" w Świdnicy pragnie podziękować kolegom: Jan Marciniszyn, Michał Kozów oraz Tomasz Trafas za reprezentowanie Koła w poczcie sztandarowym podczas Mszy Świętej w Kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy w ramach festiwalu Sowiogórski Muflon. Jednocześnie Zarząd pragnie podziekować za uczestniczenie kol. Beacie Gawłowskiej oraz kol. Mariuszowi Dulskiemu w pokazie psów myśliwskich dla szerokiej publiczności.

Darz Bór

Zarząd Koła


 

17-06-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16.06.2019 na zawodach okręgowych w strzelectwie myśliwskim w Lądku-Zdroju wystąpiła Nasza drużyna strzelecka Koła Łowieckiego "Knieja" w Świdnicy w składzie:

kol. Marcin Calów

Kol. Sławomir Chmura

Kol. Ryszard Tomaska

W zawodach tych I miejsce w klasie powrzechnej zajął kol. Marcin Calów. Jest to pierwszy taki sukces w historii Naszego Koła łowieckiego.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz podziękowania dla pozostałych uczestników zawodów.

Darz Bór

Zarząd Koła

 

 

17-06-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

W imieniu organizatorów Zarząd Koła łowieckiego "Knieja" w Świdnicy zaprasza kolegów myśliwych oraz wszystkich sympatyków łowiectwa wraz z rodzinami na festiwal „SOWIOGÓRSKI MUFLON”, który odbędzie się dnia 23 czerwca 2019 r., na placu przy kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

Uroczystość rozpocznie Msza święta Hubertowska o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, ul. Bolesława Chrobrego 4a.

W programie:

 - 11.30 zbiórka pocztów sztandarowych na parkingu/placu przy Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu w Głuszycy, ul. 11 Listopada 6a, stąd przemarsz do kościoła pw. Chrystusa Króla

- 12.00 Msza św. Hubertowska

- 13.30 rozpoczęcie Festiwalu Sowiogórski Muflon

- pokaz psów ras myśliwskich

- prezentacja pocztów sztandarowych kół łowieckich

- kuchnia myśliwska

- prelekcja na temat obecnego stanu środowiska oraz prowadzonych działań mających na celu wywarcie pozytywnego wpływu na przyrodę

- „Eko-kuchnia” - pokazy kuchni ekologicznej dot. zdrowego i racjonalnego odżywiania wraz z prelekcja dietetyka

- warsztaty ekologiczne – dla dzieci i dorosłych - „”Skąd się bierze miód?”, warsztaty lepienia z gliny, warsztaty eko-recyclingowe

Serdzecznie Zapraszamy

Darz Bór

Zarząd Koła