Wydrukuj tę stronę

Aktualności

Strona 1 z 29  > >>

22-10-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła przypomina o konieczności uregulowania do końca listopada b.r. składki członkowskiej do koła za 2019 r. oraz składki członkowskiej do PZŁ na 2020 r.

Darz Bór

Zarząd Koła

 

22-10-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła pragnie przypomnieć obecne wytyczne w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń a mianowice zgodnie z paragrafem 15 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 290) obowiązuje zakaz przemieszczania mięsa dzików odstrzelonych w obszarze objętym ograniczeniami oraz zagrożenia poza te obszary, nawet po otrzymaniu wyniku ujemnego w czasie badania laboratoryjnego na obecność wirusa ASF. Zakaz dotyczy wszelkiej działalności związanej z obrotem żywnością, w tym sprzedaży detalicznej do podmiotów handlu detalicznego realizowanej w ramach działalności rejestrowanej przez organy Inspekcji Weterynaryjnej (MLO oraz SB). Należy pamiętać, że należy podejmować wszelkie czynności mające na celu jak największe ograniczenie ryzyka zawleczenia choroby ASF poza obowiązujące obszary.

Darz Bór

Zarząd Koła

22-10-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła pragnie przypomnieć o,,Hubertusie Dolnośląskim" ,który odbędzie się na terenie hipodromu Stada Ogierów ,,Książ'' w dniu 26.10.2019 r. w godzinach 11:00-18:00. W programie:

- tradycyjna pogoń za lisem i pokazy wabienia jeleni,

- kuchnia myśliwska,

- koncert muzyki myśliwskiej,

- pokaz powożenia zaprzęgami oraz elektroniczna strzelnica,

- pokazy sokolnicze oraz psów ras myśliwkich,

- stoiska edukacyjne Lasów Państwowych,

Uroczystości zakończą się odpłatnym Balem Myśliwskim, który odbędzie się w kompleksie Hotelowym ,,MARIA'' w Wałbrzychu ul. Wrocławskiej 134 b o godz. 20.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w balu.- szczegóły odnośnie balu można uzyskać w Zarządzie Okręgowym. 

Darz Bór

Zarząd Koła

21-10-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła Łowieckiego "Knieja" w Świdnicy pragnie podziękować za godne reprezentowanie Koła na uroczystościach z okazji Hubertusa Okręgowego w Dzierżoniowie dnia 20.10.2019 r. kolegom:

Andrzej Bartczyszyn za udział w poczcie sztandarowym Zarządu Okręgowego we Wałbrzychu,

Czesław Dzikuć, Michał Kozów oraz Tomasz Trafas za udział w poczcie sztandarowym Naszego Koła,

Darz Bór

Zarząd Koła

16-10-2019
Napisał: admin

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła pragnie podziękować koleżance Beacie Gawłowskiej oraz koledze Robertowi Gniot za czynny udział w promowaniu łowiectwa w szkole podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Podczas spotkania z uczniami i wychowawcami przy udziale przedstawieciela nadleśnictwa omówione zostały zaganienia związane z przyrodą, łowiectwem oraz kynologią łącznie z prezentacją psów rasy myśliwskiej !.

Darz Bór

Zarząd Koła